Rozkład dnia

CZYNNOŚCI I SPOSOBY REALIZACJI

6.00-8.00

Schodzenie się dzieci

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, praca indywidualna, zabawy dydaktyczne, gry stolikowe, zabawy logopedyczne, matematyczne, rozmowy, ćwiczenia poranne, oglądanie książeczek, zabawy konstrukcyjne.

8.00-8.30

Śniadanie

Czynności higieniczne, sprawdzanie obecności dzieci.

8.30-9.00

Zabawy dowolne

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań przy niewielkim udziale nauczyciela, współudział w przygotowaniach pomocy do zajęcia.

Zajęcia kierowane i niekierowane

Zajęcia inicjowane przez nauczyciela rozwijające sprawność fizyczną, emocjonalną, społeczną, poznawczą (ćwiczenia gimnastyczne, gry i zabawy matematyczne, zabawy przyrodnicze, zabawy w teatr, zabawy językowe, ćwiczenia logopedyczne, zabawy plastyczne, przygotowanie do nauki czytania i pisania, zajęcia z języka angielskiego, zabawy badawcze, wycieczki, spacery, wizyty gości, uroczystości, zajęcia muzyczno-ruchowe, zabawy dowolne i zorganizowane na powietrzu, przedstawienia teatralne), terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna, pełnienie dyżurów.

11.45-12.15

Obiad

Czynności higieniczne, nauka kulturalnego spożywania posiłków. Pełnienie dyżurów.

12.15-14.00

Odpoczynek poobiedni

Odpoczynek gr 1, 2, 3, 4 (spanie – słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, oglądanie książeczek).

Grupa 5,6: ciche zabawy w kącikach zainteresowań, słuchanie bajek czytanych, z płyty, zajęcia wspomagające w małych grupach, gry i zabawy stolikowe, pobyt na powietrzu, gry i zabawy sportowe, teatralne, zabawy dydaktyczne oraz plastyczne.

14.00-14.30

Podwieczorek

Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych, nauka kulturalnego spożywania posiłku, wdrażanie do samodzielności.

14.30-17.00

Zajęcia zorganizowane z inicjatywy nauczyciela i dzieci, rozchodzenie się dzieci.

Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy integracyjne, ruchowe, plastyczno-techniczne, tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia dodatkowe, prace porządkowe, omówienie wydarzeń dnia, zabawy ortofoniczne, artykulacyjne, słuchowe, muzyczne, matematyczne, taneczne, teatralne,  zabawy konstrukcyjne oraz tematyczne.  Praca indywidualna z dziećmi wymagającymi wsparcia, praca z dzieckiem zdolnym. Pobyt w grupach łączonych. Wdrażanie do zasad kulturalnego żegnania się.