Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  O nas

  O nas

  Przedszkole nr 56 mieści się przy ulicy Chylońskiej 237 i sąsiaduje z Trójmiejskim Parkiem Krajbrazowym, co znajduje odzwierciedlenie w klimacie zaczerpniętym do aranżacji sal edukacyjnych. Już od progu można poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Wnętrza budynku,dzięki starannie dobranej kolorystyce nawiązującej do krajobrazu leśnego, z pewnością sprzyjać będą komfortowi psychicznemu przedszkolaków. Wszystkim bowiem zależy, na jak najłagodniejszej adaptacji dzieci do warunków przedszkola.

   

  Ponieważ celem wychowania przedszkolnego jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka, zadbano również o ogród przedszkolny z bogatym wyposażeniem sprzyjajacym aktywności fizycznej i rozwijaniu kreatywności najmłodszych. Znajduje sie w nim strefa sportu z torem przeszkód oraz kolorowe huśtawki, duża piaskownica, zjeżdżalnie i wiele innych przyrządów osadzonych wśród ogrodowej zieleni.

   

  Baza przedszkola wyposażona jest w estetyczne, zgodne z atestami meble, wykładziny, pomoce dydaktyczne i zabawki. Do realizacji zadań statutowych przedszkole posiada sale edukacyjne wyposażone w sprzęt multimedialny.

  Liski, Zajączki, Jeżyki, Sówki , Jelonki, Wiewiórki -  to nazwy grup, z którymi utożsamiać się będą dzieci. Każdy przedszkolak znajdzie tutaj warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego możliwości. 

   

  Ponieważ na jakość przedszkola mają wpływ wszystkie zatrudnione w nim osoby, dlatego też wśród członków rady pedagogicznej znajdują się nauczyciele o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych. Znajdziemy wśród nich: logopedówi, oligofrenopedagogów, nauczycieli języka angielskiego oraz terapeutów. Łącznie placówka zatrudnia 31 osób.

   Kluczowym zagadnieniem mającym wpływ na jakość oferowanych usług jet racjonale, zgodne z wymogami bezpieczeństwa dzieci-żywienie. Zagwarantowane są trzy posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek).

   Zdecydowanie placówka spełnia wysokie kryteria wymagań pod względem bezpieczeństwa i rozwoju dzieci.

  Data dodania: 2018-02-18 11:35:15
  Data edycji: 2023-03-15 06:47:30
  Ilość wyświetleń: 8718

  "Dziecko chce być dobre.

  Jeśli nie umie-naucz, jeśli nie wie-wytłumacz, jeśli nie może-pomóż"

  Janusz Korczak
  godło Polski - link do strony głównej
  Kontakt

  81-007 Gdynia

  ul. Chylońska 237

  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej