Opcje widoku
Podkreślenie linków
Reset

O nas

Przedszkole nr 56 mieści się przy ulicy Chylońskiej 237 i sąsiaduje z Trójmiejskim Parkiem Krajbrazowym, co znajduje odzwierciedlenie w klimacie zaczerpniętym do aranżacji sal edukacyjnych. Już od progu można poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Wnętrza budynku,dzięki starannie dobranej kolorystyce nawiązującej do krajobrazu leśnego, z pewnością sprzyjać będą komfortowi psychicznemu przedszkolaków. Wszystkim bowiem zależy, na jak najłagodniejszej adaptacji dzieci do warunków przedszkola.

Ponieważ celem wychowania przedszkolnego jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka, zadbano również o ogród przedszkolny z bogatym wyposażeniem sprzyjajacym aktywności fizycznej i rozwijaniu kreatywności najmłodszych. Znajduje sie w nim strefa sportu z torem przeszkód oraz kolorowe huśtawki, duża piaskownica, zjeżdżalnie i wiele innych przyrządów osadzonych wśród ogrodowej zieleni.

Baza przedszkola wyposażona jest w estetyczne, zgodne z atestami meble, wykładziny, pomoce dydaktyczne i zabawki. Do realizacji zadań statutowych przedszkole posiada sale edukacyjne wyposażone w sprzęt multimedialny.

Liski, Zajączki, Jeżyki, Sówki , Jelonki, Wiewiórki -  to nazwy grup, z którymi utożsamiać się będą dzieci. Każdy przedszkolak znajdzie tutaj warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego możliwości.

Ponieważ na jakość przedszkola mają wpływ wszystkie zatrudnione w nim osoby, dlatego też wśród członków rady pedagogicznej znajdują się nauczyciele o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych. Znajdziemy wśród nich: logopedówi, oligofrenopedagogów, nauczycieli języka angielskiego oraz terapeutów. Łącznie placówka zatrudnia 31 osób.

Kluczowym zagadnieniem mającym wpływ na jakość oferowanych usług jet racjonale, zgodne z wymogami bezpieczeństwa dzieci-żywienie. Zagwarantowane są trzy posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek).

Zdecydowanie placówka spełnia wysokie kryteria wymagań pod względem bezpieczeństwa i rozwoju dzieci.

Data dodania: 2018-02-18 11:35:15
    Data edycji: 2023-03-15 06:47:30