Ekologia - Przedszkole numer 56 w Gdyni

Ekologia

Przedszkole nr 56 jest placówką, która od początku buduje tradycję przedszkola opartej między innymi na promowaniu proekologicznego życia.

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie oraz rozwijanie u dzieci od najmłodszych lat stosunku emocjonalnego do otaczającego je środowiska społeczno-przyrodniczego.

Naszym celem jest rozbudzanie w dzieciach wrażliwości na piękno przyrody, przyrody zdewastowanej przez człowieka oraz zwrócenie uwagi na przyczyny degradacji środowiska.

Poprzez spacery i wyjścia obcujemy z przyrodą oraz obserwujemy działalność techniczną człowieka.

Poprzez wykonywanie eksperymentów, wykonywanie praca plastyczno-technicznych, uczestniczenie w obchodach Dnia Ziemi, Sprzątania Świata, Dnia Drzewa, wykazując swoją wiedzę w konkurach o tematyce proekologicznej, przyczyniamy się o dbania o środowisko i naszą planetę.

Nasze przedszkole promuje zdrowy i ekologiczny styl życia we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Redy i Chylonki oraz poprzez wewnętrzne działania:

• Zbiórka Baterii i Akumulatorów PrzenoÅ›nych –zbiórka zużytych baterii na terenie placówki,
  • MaÅ‚a nakrÄ™tka- duży problem - zbiórka plastikowych nakrÄ™tek na terenie placówki,
  • Ekspert E.E. czyli w trosce o Å›rodowisko -zbiórka elektroodpadów na terenie placówki ,
  • Projekt  edukacyjny Lider lokalnej Ekologii,
  • MaÅ‚e dzieci nie chcÄ… Å›mieci - konkurs plastyczny,
  • sadzenie drzew w ogrodzie przedszklonym z okazji Dnia Drzewa,
  • zaÅ‚ożenie ogródka warzywnego,
  • kÄ…ciki przyrodnicze w salach,
  • przestrzeganie Kodeksu MaÅ‚ego Ekologa,
  • tablica informacyjna o tematyce proekologicznej,
  • udziaÅ‚ w Dniu Wody,
  • promowanie zdrowych awyków żywieniowych, zdrowego stylu życia i bezpieczeÅ„stwa w Programie Edukacja z Treflikami,
  • udziaÅ‚ w akcji Jeż w Wielkim MieÅ›cie,
  • konkursy: Powitanie Wiosny w Ecostylu, Ekologiczny Pokaz Mody, Mój Ekologiczny Dom,
  • w latach 2021/22 oraz 2022/23 wychowankowie naszego przedszkola zostali laureatami konkurs MaÅ‚e Dzieci nie chcÄ… Å›mieci stajac na podmium zwyciezców,
  • spotkania z ekspertami.

Edukacja Ekologiczna z KZG

Data dodania: 2021-10-22 11:19:39
Data edycji: 2024-02-15 20:17:43

JeÅ›li nie umie-naucz, jeÅ›li nie wie-wytÅ‚umacz, jeÅ›li nie może-pomóż"