DECYZJA SAMORZĄDU

Do 6 maja działalność przedszkoli objęta jest bezwzględnym prawnym zakazem. Po tej dacie rząd umożliwia ponowne otwarcie tych placówek, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu, a zarazem zapewnia, że do 24 maja rodzice dzieci do 8 roku życia mogą nadal pobierać zasiłek opiekuńczy, jeśli zostają z nimi w domu.

Obecnie trwają intensywne prace nad przywróceniem działalności przedszkoli i żłobków. Nie zostaną one jednak uruchomione do końca bieżącego tygodnia, ponieważ ten czas całkowicie poświęcony będzie na niezbędne przygotowania.

Z badania, jakie zostało przeprowadzone wśród wszystkich rodziców przedszkolaków dla Organu Prowadzącego-Miasto Gdynia wynika, że niecałe 14 procent z nich byłoby gotowe wysłać dziecko do placówki. Nie ma zatem wielkiego zapotrzebowania.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia mówi- Chcemy jak najszybciej zadbać o tych, którzy chcą lub muszą korzystać z usług przedszkoli i żłobków. Priorytetem jest w tej sytuacji bezpieczeństwo przedszkolaków, ich rodzin, a także nauczycieli i obsługi. Dziś wiadomo, że organizacja pracy, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni, będzie musiała ulec bardzo poważnej zmianie. Ta zmiana jest skomplikowana organizacyjnie, tym bardziej, że praktyczne zasady dopiero powstają, w ścisłej współpracy z odpowiednimi służbami

Powrót do przedszkola to wyzwanie dla dzieci, które będą musiały się przyzwyczaić do nowych reguł. Dlatego drobiazgowe przygotowania muszą się odbyć z najwyższą starannością, możliwie szybko, ale bez szkodliwego pośpiechu. Ostateczny termin ponownego otwarcia zostanie podany z wyprzedzeniem.

Data dodania: 2020-05-05 10:58:30
Data edycji: 2020-05-05 10:59:06