Kolorowe kredki - recyklingowa akcja charytatywna

Szanowni rodzice oraz dzieci!

Nasze Przedszkole z okazji Dnia Ziemi włączyło się w akcję recyklingową „Kolorowe Kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Akcja trwa do 29.04.2022

O co w niej chodzi?

Zbieramy kredki drewniane( NIE ZBIERAMY KREDEK ŚWIECOWYCH) następnie je segregujemy i temperujemy. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn
i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane będą na kredkową biżuterię. Dochód ze sprzedaży kredkowej biżuterii przeznaczany jest na cele charytatywne.

Czego potrzebujemy?

Jak największej ilości kredek drewnianych. Prosimy o przynoszenie kredek i wkładanie ich do odpowiedniego pudełka. Mile widziane zatemperowane kredki aby ułatwić pracę wolontariuszom.

DZIĘKUJEMY!

Opiekunowie zbiórki