Kontynuacja akcji strajkowej

Drodzy Rodzice!

Informuję, że wszyscy nauczyciele i część pracowników obsługi Przedszkola nr 56 w Gdyni podjęła decyzję o kontynuowaniu strajku od wtorku 23 kwietnia br. Strajk trwać będzie do czasu zapowiedzianych przez Pana Premiera na 26 kwietnia br. obrad „Okrągłego Stołu”, z nadzieją na podpisanie porozumienia pomiędzy stornami rządową i związkową.

Jest to bardzo trudna sytuacja zarówno dla nas, jak i dla wszystkich rodziców. Doceniam Państwa dotychczasową postawę i wyrozumiałość dla osób podejmujących protest przeciw
niesprawiedliwej ocenie pracy nauczycieli i ich wkładu w życie społeczne. Wobec zaistniałej sytuacji możliwość zapewnienia opieki wszystkim dzieciom spoczywa na Dyrektorze i Wicedyrektorze placówki. Zgodnie z przepisami prawa i względami bezpieczeństwa jeden nauczyciel nie może mieć pod opieką więcej dzieci niż określono w przepisach. W związku z powyższym Przedszkole nie będzie w stanie zapewnić bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu wszystkim dzieciom.

Jeżeli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapewnić dziecku opieki, może je przyprowadzić w godzinach pracy przedszkola, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu, które przyjmowane będzie codziennie od godziny 6:00 do zamknięcia listy. Proszę przy tym mieć na uwadze, że Przedszkole nie będzie miało niestety możliwości zapewnienia dzieciom obiadu, ponieważ Szkoła Podstawowa nr 31 również kontynuuje akcję strajkową.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa zrozumienie wobec zaistniałej sytuacji. Jednocześnie dziękujemy za liczne sygnały świadczące o Państwa wsparciu dla pracowników oświaty, dla których podejmowany strajk jest to niezwykle ważną sprawą.

Dyrektor Przedszkola nr 56 w Gdyni

Data dodania: 2019-04-19 12:08:45