Odprowadzam Sam

Kampania „Odprowadzam Sam”
Dla kogo: roczniki 2012-2015 w gdyńskich przedszkolach i szkołach.
Zależy nam na:
• zwiększeniu aktywności fizycznej wśród dzieci, • zwiększeniu świadomości dzieci o bezpieczeństwie ruchu drogowego i wpływie transportu na nasze otoczenie, • poprawie stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji spalin, • wprowadzaniu zdrowych nawyków transportowych wśród dzieci i ich opiekunów, • włączeniu elementów zrównoważonej mobilności do programów nauczania w gdyńskich placówkach, • inicjowaniu rozmów na temat wyboru środka transportu wśród dzieci i ich opiekunów.
Zasady
• grupa/ klasa otrzymała plakat-drzewko, • za każdy dzień, kiedy dziecko przyjdzie pieszo do przedszkola/ szkoły (bądź przyjedzie wraz z opiekunem środkiem transportu publicznego, na rowerze, deskorolcelub hulajnodze) otrzyma od nauczyciela zieloną naklejkę i umieści ją na plakacie. W przypadku, gdy dziecko przywożone jest samochodem, gorąco zachęcamy do pozostawienia samochodu min. 300 od placówki i przejścia pozostałego dystansu spacerem. Zadbamy w ten sposób o jakość powietrza przy przedszkolu/ szkole. • wszystkie dzieci otrzymały zeszyty ćwiczeń związane z tematem zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego do wypełniania w grupie.
Nagrody
• na koniec kampanii wszystkie grupy otrzymają certyfikaty udziału oraz drobne upominki dla dzieci, • wszystkie placówki edukacyjne otrzymają sadzonki drzewka owocowego, • grupy/ klasy przysyłają do 07.06.2019 r. zdjęcia lub prezentacje multimedialne (np. z zajęć, wycieczek) z przebiegu kampanii oraz zdjęcia wyklejonych drzewek na plakacie. Spośród zgłoszeń wyłonionych zostanie 5 grup/ klas, które uzbierają najwięcej naklejek na drzewkachoraz prześlą najciekawsze, najbardziej pomysłowe prezentacje lub zdjęcia. Na zwycięzców czekają nagrody (1000 zł na grupę) oraz ciekawe zajęcia edukacyjne!
Zachęcamy do aktywnego udziału, dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie!
Zarząd Dróg i Zieleni
adres do kontaktu: odprowadzamsam@zdiz.gdynia.pl